Komploti i Terrorit View larger

Komploti i Terrorit

Jim Marrs BOT0148

New product

Përshkrim i shkurtër Sipas teorisë së konspiracionit të zyrtarëve të qeverisë amerikane, 19 rrëmbyes kamikazë myslimanë nga Lindja e Mesme, me zemrat të mbushura me urrejtje për lirinë dhe demokracinë amerikane, rrëmbyen katër aeroplanë.

More details

3 Items

Warning: Last items in stock!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Bota Shqiptare
ISBN9789928000309

1 250 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Dy aeroplanë u përplasën mbi Kullat Binjake të Qendrës Botërore të Tregtisë në Nju Jork; aeroplani i tretë u përplas mbi Pentagon dhe i katërti u rrëzua në një zonë rurale në Pensilvaninë Perëndimore, pasi pasagjerët e tij u ndeshën me rrëmbyesit. I gjithë ky operacion "Mision i pamundur", i aftë të mposhte sistemin 400 miliardësh të mbrojtjes së SHBA - se u tha se ishte nën komandën e plotë të një fetari fanatik mysliman, i cili përdorte një kompjuter, i fshehur në një shpellë të Afganistanit. Duke përdorur artikujt më të rëndësishëm të mediave kryesore dhe raportet qeveritare, Marrs ofron një teori realiste dhe të bazuar mirë. Ai ka arritur të shkruajë një tregim gazetaresk shterues mbi këto ngjarje, duke përshkruar historinë e plotë prapa shkaqeve të dukshme e të padukshme dhe duke treguar përfshirjen e mundshme të administratës Bush në sulmet e 11 shtatorit. Jim Marrs merr ato pyetje të cilat pak njerëz kanë dashur ti diskutojnë qysh prej asaj dite fatale. Analiza e tij shkon mjaft përtej 11 Shtatorit, duke na dhënë mundësi të kuptojmë motivet që qëndrojnë prapa politikës së jashtme amerikane, politikë që çoi bë luftën e Afganistanit e të Irakut, në Luftën tonë të vazhdueshme kundër Terrorizmit dhe në bjerrjen e vazhdueshme të lirisë në Amerikë.

Data sheet

pages540
ISBN9789928000309
Published year2011
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiNikolla Langore