Talk show View larger

Talk show

Elvin Luku PE0169

New product

Përshkrim i shkurtër

Ky studim është një analizë e plotë, e thellë dhe profesionale për talk show-n si gjinia televizive më përcaktuese e fizionomisë së televizioneve shqiptare të periudhës së tranzicionit

More details

This product is no longer in stock

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PEGI
Viti i botimit2017

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

22 other products in the same category:

More info

Vlerësime për librin:

Televizioni është media e figurës, pra një media që i drejtohet fillimisht syrit. Media e fjalës së folur është radioja. Atëherë si është e mundur që pikërisht në televizion të bëhet spektakël me fjalën, me të folurit, pra me atë që është “talk”? Çfarë e bën fjalën të jetë objekt i “show-t”? Unë e rekomandoj fort leximin e këtij libri. Ai të ndihmon të shohësh televizorin jo vetëm me sytë e ballit, por edhe me ata të mendjes!      

Prof. Dr. Artan Fuga Akademik

Ky studim është një analizë e plotë, e thellë dhe profesionale për talk show-n si gjinia televizive më përcaktuese e fizionomisë së televizioneve shqiptare të periudhës së tranzicionit.

Prof. As. Dr. Mark Marku

Përgjegjës i Departamentit të Gazetarisë dhe Komunikimit, Universiteti i Tiranës

Është e vështirë ta analizosh televizionin kur jep banalitete tërheqëse që rrëmbejnë kohën tonë të kufizuar. Nëpërmjet këtij studimi autori na kthjellon se çfarë ndodh kur të gjithë flasin për gjithçka dhe kur audienca më shumë kërkon të shohë sesa të dëgjojë.

Prof. As. Dr. Hasan Saliu

Prorektor për kërkim shkencor në Kolegjin AAB, Prishtinë

Data sheet

Lloji i botimitHard Cover
pages354
Viti i botimit2017
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
I ri1