Gazetaria View larger

Gazetaria

Stephan Russ-Mohl BD0473

New product

Përshkrim i shkurtër Libri Gazetaria është një vepër standard për studentët e gazetarisë dhe gazetarët e rinj. Epërkthyer deri më sot në disa gjuhë, vjen tani edhe në gjuhën shipë. Ky libër ndërthur së bashku njohuritë mbi praktikën dhe shkencën e gazetarisë. Kërkesat që ka profesioni, gazetaria vetë si dhe marrëdhëniet me publikun shihen e analizohen si komponente të lidhura ngushtë me njëra-tjetrën.

More details

898 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj
ISBN9789928409416
Viti i botimit2010

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

20 other products in the same category:

More info

Stephan Russ-Mohl është Drejtor i European Journalism Observatory që nga tetori 2003; Profesor i gazetarisë dhe i menaxhimit të mediave në Università della Svizzera italiana, Lugano që nga 2002; kontribues në Neue Zürcher Zeitung (Zurich), kolumnist i Der Tagesspiegel (Berlin), Schëeizer Journalist (Zurich) dhe Ëerbeëoche (Zurich).

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages372
ISBN9789928409416
Viti i botimit2010
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAdrian Klosi
VendodhjeTirane