I ri Talk show Shiko më të madhe

Talk show

Elvin Luku PE0169

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky studim është një analizë e plotë, e thellë dhe profesionale për talk show-n si gjinia televizive më përcaktuese e fizionomisë së televizioneve shqiptare të periudhës së tranzicionit

Më shumë detaje

50 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PEGI
Fletët354

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

13 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Vlerësime për librin:

Televizioni është media e figurës, pra një media që i drejtohet fillimisht syrit. Media e fjalës së folur është radioja. Atëherë si është e mundur që pikërisht në televizion të bëhet spektakël me fjalën, me të folurit, pra me atë që është “talk”? Çfarë e bën fjalën të jetë objekt i “show-t”? Unë e rekomandoj fort leximin e këtij libri. Ai të ndihmon të shohësh televizorin jo vetëm me sytë e ballit, por edhe me ata të mendjes!      

Prof. Dr. Artan Fuga Akademik

Ky studim është një analizë e plotë, e thellë dhe profesionale për talk show-n si gjinia televizive më përcaktuese e fizionomisë së televizioneve shqiptare të periudhës së tranzicionit.

Prof. As. Dr. Mark Marku

Përgjegjës i Departamentit të Gazetarisë dhe Komunikimit, Universiteti i Tiranës

Është e vështirë ta analizosh televizionin kur jep banalitete tërheqëse që rrëmbejnë kohën tonë të kufizuar. Nëpërmjet këtij studimi autori na kthjellon se çfarë ndodh kur të gjithë flasin për gjithçka dhe kur audienca më shumë kërkon të shohë sesa të dëgjojë.

Prof. As. Dr. Hasan Saliu

Prorektor për kërkim shkencor në Kolegjin AAB, Prishtinë

Të dhëna

Lloji i botimitHard Cover
Fletët354
V. Bot2017
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë