Komunikimi politik

Jacques Gerstlé, Christophe Piar A-000825

New product

Përshkrim i shkurtër

Botimet Papirus sapo kanë botuar librin KOMUNIKIMI POLITIK, të autorëve Jacques Gerstlé dhe Christophe Piar, përkthyer me shumë përkushtim, kujdes dhe saktësì nga Arta Sakja. Ky është një libër i domosdoshëm jo vetëm për studentët e komunikimit, shkencave politike e sociale, politikanët, por edhe për të gjithë ne, qytetarët votues, marrës dhe pësues të këtij ligjërimi!

More details

992 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Papirus
ISBN9789928325143

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

19 other products in the same category:

More info

Politika është bërë gjerësisht një çështje komunikimi. Prej shumë vitesh aktorët politikë kanë në dispozicion një repertor të tërë teknikash (sondazhe, fokus grupe, rrjete sociale, etj.) për të përcaktuar pritshmëritë e elektoratit, për të formuluar mesazhin “fitues” si edhe për të pushtuar hapësirën mediatike në mënyrë që të jenësa më shumë bindës.

Kështu, duke bashkuar njëherazi teoritë, teknikat dhe praktikat politike, komunikimi politik paraqitet si një mjet i domosdoshëm për fitoren dhe për ushtrimin e pushtetit.

Libri në shqip është përkthim i botimit të vitit 2020 në frëngjisht dhe paraqet edhe fushatat e fundit që shënuan kthesën në komunikimin politik: fushatën e Donald Trump dhe fushatën e Emmanuel Macron!

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
ISBN9789928325143
Published year2021
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiArta Sakja
I ri1