Arti i mikpritjes View larger

Online only

Arti i mikpritjes

Cristina Parodi BDI0024

New product

Përshkrim i shkurtër

Nga brunch - i te dreka e Krishtlindjeve, nga dasma te pikniku, nga pritjet e thjeshta te mbrëmjet me vallëzim, shumë këshilla të vlefshme për mënyrën më të mirë për të pritur miq dhe të ftuar në botën e shekullit 21.

More details

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria
ISBN999275981X

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

19 other products in the same category:

More info

Sjellja e mirë nuk del kurrë nga moda. Por kohët kanë ndryshuar, kanë ndryshuar edhe zakonet, madje edhe mjetet e komunikimit. Në këtë libër, Kristina Parodi, gazetarja dhe drejtuesja e emisioneve të mirënjohura në televizionin italian, përshkruan në një këndvështrim modern, të përditësuar rregullat e mirësjelljes. Cili është dallimi midis "drekës" dhe "darkës"? Si të përgatitemi për një pritje me çaj apo për një koktej? Si ta shtrojmë tryezën për darkën e madhe të Vitit të Ri apo për një festë tjetër? Si t'i presim mysafirët e rëndësishëm?

Data sheet

pages142
ISBN999275981X
RedaktoriAna Sheldia
Published year2006
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiTereza Basho