Poku Çamarroku – Nr.2 View larger

Poku Çamarroku – Nr.2

Loredan Bubani IA0048

New product

Përshkrim i shkurtër

Guximi për pavarësi veprimi (pyllit do të bredh) e çon Pokun edhe në këtë libër të dytë në një varg aventurash. Jetën e ka me veprime të matura e të pamatura, prej të cilave gjithmonë mëson.

More details

893 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Ideart
ISBN9789928128669
Viti i botimit2014

200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Ai shuan urinë në një zgjua lisi, por sulmohet nga bletët. Kërkon ndihmë për të shuar etjen, por nuk e falënderon zogun që e çon te lumi. Ha fshehurazi një pjepër, por e zbulojnë dhe përsëri e sulmojnë. E kështu, pas një vargu peripecish, vjen mbrëmja dhe Pokun e lodhur e zë tmerri në pyllin e errësuar. Natyrshëm vjen pendesa e tij dhe mesazhi për lexuesit e vegjël: të dëgjojmë këshillat e prindërve dhe të matemi në veprimet tona.

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages98
ISBN9789928128669
Viti i botimit2014
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Grupmosha e leximit3 - 6 vjeç
Numri i botimeveI parë