Histori e shkurter e barazise View larger

Histori e shkurter e barazise

Thomas Piketty BPA0232

New product

11108 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Papirus
ISBN0789928325334

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

“Çështjet ekonomike janë shumë të rëndësishme për t’iu lënë në dorë një klase të vogël specialistësh dhe drejtuesish. Ripërvetësimi i këtyre njohurive nga qytetarët është një etapë thelbësore në transformimin e marrëdhënieve të pushtetit.”

Thomas Piketty

Duke paraqitur evolucionin afatgjatë të pabarazive ndërmjet klasave shoqërore në shoqëritë njerëzore, Thomas Piketty propozon një këndvështrim të ri mbi historinë e barazisë. Ai bazohet në një bindje të fortë të farkëtuar gjatë hulumtimeve të sij: marshimi drejt barazisë është një betejë që vjen nga larg dhe që nuk kërkon veçse të vazhdohet në shekullin XXI, mjafton që të gjithë ne të gjithë të përfshihemi në të.

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages312
ISBN0789928325334
RedaktoriBashkim Gjergji
Published year2023
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitOver 14 years old
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
I ri1