Bujtës të largët, mbi mbresat e udhëtarëve francezë gjatë shekullit XIX në Shqipëri View larger

Bujtes te larget, mbi mbresat e udhetareve franceze gjate shekullit XIX ne Shqiperi

Luan Rama LUR0012

New product

Përshkrim i shkurtër

Një libër voluminoz mbi udhëtimet e ushëtarëve të huaj francezë në Shqipëri gjatë shekullit XIX dhe përshtypjet e tyre mbi Shqiërinë dhe shqiptarët.

More details

900 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

900 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Ata janë historianë, gjeografë, arkeologë, gjeologë, publiçistë, konsuj, etj., të cilët kanë shkruar libra mbi Shqipërinë, ku autori shpesh u referohet këtyre shkrimeve. Ndër ta janë konsujt francezë Pouqueville, Heckard, De Wiet, Degrand, etj, apo arkeologët Heuzey, Glaubry, Guilleron, akademiku Ami Boué, etj. pa harruar shkrimet e Dora d’Istrias për shqitarët dhe arvanitait.

Data sheet

pages527
Shtëpia botueseKlean
Published year2012
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri