Lufta e fshehte View larger

Lufta e fshehte

Zef Loka A-000391

New product

Përshkrim i shkurtër

Gjatë Luftës së Ftohtë vendet armike (term i përligjur plotësisht për atë kohë), sidomos ato fqinje bënë provokacione të shumta, kryen sabotazhe dhe akte terrori dhe i tatonin pulsin vazhdimisht shtetit tonë. Madje, në kufinjtë e shtetit tonë shpesh herë merrte formën e një lufte reale, me incidentet e shumta në kufirin tonë shtetëror. Në këtë luftë, Organet e Sigurimit të Shtetit ishin në skalionin e parë, apo vepronin në prapavijë të armikut, duke i shërbyer me devocion dhe vetmohim.

More details

98 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

EMAL
ISBN9789928047144

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Ngjarjet që lidhen me Luftën e Fshehtë, si pjesë e këtij libri që po botojmë, pasqyrojnë një pjesë shumë të vogël të luftës agjenturore, që është zhvilluar me zbulimet armike deri në vitin 1990, kur ra muri i Berlinit, Europa iu bashkua vlerave unike të saj dhe nuk kishte më fronte ideologjike dhe përpjekje të dy grupimeve për ta shkatërruar njëri-tjetrin.

Ngjarjet që pasqyrohen në këtë libër, ndonëse të vërteta, dëshmohen deri në atë masë sa të mos ketë dekonspirime njerëzish dhe vendesh konkrete, pasi synimi ynë është që të pasqyrojmë ngjarje dhe fenomene, pasi vetëm ato janë objekt i këtij libri.

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages140
ISBN9789928047144
RedaktoriNikoll Loka
Published year2021
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
I ri1