Joan Kukuzeli View larger

Joan Kukuzeli

Leonard Prifti BUE244

New product

Përshkrim i shkurtër Libri Joan Kukuzeli ka mbushur një boshllëk të madh, një zbrazëti që koha e ka kthyer në hon të pa fund. Joan Kukuzelin na e sjell në kujtesë të freskët, të talentuar, të shkathët, njeri, pena e Leonard Priftit, një autor që ka krijuar me dhjetëra vepra për perandorët ilirë, madje që nga Pirroja i Epirit, përpos veprave të tij psikanalitike

More details

This product is no longer in stock

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UEGEN
ISBN9789994339877

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Joan Kukuzeli ndjek jetën e pasur të muzikologut të madh shqiptar, Beethovenit shqiptar, njeriut që bëri epokë në Bizant, është historia e thjeshtë e një shqiptari nga Durrësi i cili humbi. Vetë humbi dhe po vetë u gjet! Nga apogjeu i lavdishëm i muzikës së madhe, brendësohet dhe kridhet nëvetvete, derisa bëhet njëmurg jo si gjithëtë tjerët, duke paraqitur nëanalizat e tij të holla jo më si kompozitor i madh, por mbi të gjitha si njeri i madh. Një figurë e tillë si Joan Kukuzeli nuk mund të lihet jashtë vëmendjes së shkollës.

Data sheet

pages340
ISBN9789994339877
Published year2007
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Numri i botimeveI parë