Stalini në oborrin e Carit të Kuq Shiko më të madhe

Stalini ne oborrin e Carit te Kuq

Simon Sebag Montefiore FB0067

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky libër nuk mëton të paraqesë historinë e politikës së jashtme dhe të brendshme të zbatuar nga Stalini. Dëshiron vetëm të jetë një kronikë e bëmave të oborrit të tij, duke nisur nga shpallja me brohori e tij si "udhëheqës", në 1929-tën, deri ne vdekjen e tij, më 1953. Pra, është fjala për një biografi të oborrtarëve të tij, një studim që lëviz mes politikës së lartë, nga njëra anë dhe zakoneve të ushtrimit informal të pushtetit, nga ana tjetër.

899 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet 55
ISBN9789994356775

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe787
ISBN9789994356775
V. Bot2010
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
Numri i botimeveParë
PërkthyesiAbdulla Sollaku