Arkitekti View larger

Arkitekti

Fahri Balliu FB0058

New product

Përshkrim i shkurtër

Arkitekti, një vepër e shkruar me aq art, e ngjizur në një të vërtetë të pamohueshme: simbolika e diktaturës, shkatërrimi i intelektualit, i diktuar të mbijetojë, nën pushtetin e saj vrasës. Vepra është e jashtëzakonshme, marramendëse, e vërtetë. Ajo është e ngjeshur me figuracione dhe është teknikisht e arrirë, leximi i së cilës të jep me dije ripërsëritjen e mesazhit: në diktaturë është shkruar guximshëm dhe mjeshtërisht kundër saj.

899 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet 55
ISBN9789994392148

400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

pages126
ISBN9789994392148
Published year2009
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Numri i botimeveThird edition