Cmim i reduktuar! Zonja e zezë, Nexhmije Hoxha Shiko më të madhe

Zonja e zeze, Nexhmije Hoxha

Fahri Balliu FB0053

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

saga e keqe e komunizmit jep motërzimin e saj edhe në rapotet burrë-grua, kur është fjala për një çift tiranësh. Shembujt e saj janë aq mbresëlënës, saqë çifti tepër i përfolur Makbeth-Ledi Makbeth, përpara tyre, ngjan disi i zbehtë. Po të shihni pasqyrimin e çiftit të famshëm shekspirian në versionet rus, rumun dhe shqiptar, do të vëmë re një skenë disi të habitshme: sa më i zi të ketë qënë personazhi, aq më të lehtë e ka pasur dënimin.

899 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet 55
Fletët286
ISBN9789994371518

680 Lekë

-15%

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët286
ISBN9789994371518
V. Bot2010
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
Numri i botimeveParë