Mbi femren Shiko më të madhe

Mbi femren

OSHO - Bhagwan Shree Rajneesh FNK0110

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Mund të duket paradokasale, por nuk është. Është e vërtetë ekzistenciale: Vetëm ato që janë në gjendje që të rrinë vetëm, janë në gjëndje që të dashurojnë, të ndajnë gjithçka me tjetrin, pa e poseduar dhe pa u bërë të varur, pa e katandisur në një send e pa e frustruar.

Më shumë detaje

499 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ISBN978-9928-165-62-6

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

I lihet liri absolute tjetrit, sepse ata e dinë se edhe po të ndahen, do të jenë përsëri të lumtur. Lumturinë tënde nuk mund të ta marri tjetri me vete, sepse nuk ta ka dhënë ai. Atëherë përse duan që të rrinë bashkë? Të ndenjurit bashkë nuk është një nevojë, por një luks. Përpiqu ta kuptosh. Njerëzit autentikë dashurohen me njëri tjetrin në mënyrë luksoze, jo si domosdoshmëri. Ato kënaqen kur ndajnë gjithçka bashkë: kanë aq lumturi sa duan t'ia japin dikujt. Por dinë që jetën e tyre mund ta luajnë edhe si solistë. Solisti i flautit e çmon instrumentin e tij edhe kur nuk e shoqëron asnjë instrument tjetër, por nëse ai gjen një solist pianoje, që të dy do të ndjeheshin të lumtur duke ndenjur bashkë dhe duke krijuar atë harmoni midis flautit dhe pianos.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe250
ISBN978-9928-165-62-6
RedaktoriRexhep Hida
V. Bot2014
VendodhjaTirane
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
PërkthyesiFatmir M. Dibra