Rruga e dashurise Shiko më të madhe

Rruga e dashurise

OSHO - Bhagwan Shree Rajneesh FNK0090

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Nëse lëviz drejt meditimit, ndjeshmëria dhe dashuria do të vijnë automatikisht, në mënyrën e tyre. Dashuria e ndjek meditimin si një hije. Nuk ka nevojë të shqetësoheni. Ju e zgjidhni vetë rrugën tuaj.

Më shumë detaje

Ky libër nuk është më në stok

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ISBN978-99956-86-71-0

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Zgjidhni rrugën e dashurisë, devotshmërisë, çlirojeni veten tërësisht ndaj dashurisë për hyjnoren. Në këtë rrugë duhet të jeni të dehur nga dashuria për Zotin. Ose zgjidhni rrugën e meditimit. Në këtë rrugë duhet të jeni të qartë, të sigurt. Zgjidhni udhën e dashurisë dhe do të shihni se një ditë, papritur, meditimi do të lulëzojë brenda jush. Dhe ju nuk keni bërë asgjë të veçantë. Kur dashuria dhe devotshmëria arrijnë kulmin, meditimi lulëzon. E njëjta gjë ndodh në rrugën e meditimit, vetëm harroni gjithçka për dashurinë, thjesht shijojeni. Mësoni si të rrini vetëm dhe kujtoni gjithmonë se një njeri që di si të jetojë vetëm nuk është kurrë i vetmuar.

Të dhëna

Faqe336
ISBN978-99956-86-71-0
RedaktoriRexhep Hida
Viti i Botimit2012
VendodhjaTirane
Tipi i publikimitLibër
PërkthyesiXhemile Zykaj