Helicon 2

Helicon HE0002

New product

Përshkrim i shkurtër

Helicon është revistë e përmuajshme letrare me botues dhe kryeredaktor Azem Qazimin që doli në 12 numra; nga prilli i vitit 2014 deri në mars 2015.

More details

2 Items

Warning: Last items in stock!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Helicon
ISBN9216279861521

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

«HELICON»

Numri 2

Portofolio:

Wallace Stevens

 

Wallace Stevens, Shënim biobibliografik

Wallace Stevens, Pesëmbëdhjetë poezi

Wallace Stevens, Nga «Adagia»

 

Art

Shpend Bengu, Gjashtë gravura

 

Intervistë

Philip Roth, Bisedë me Isaac Bashevis Singerin

 

Poezi

Nelly Sachs, Flet një fëmijë i vdekur etj. (shtatë poezi)

Luljeta Lleshanaku, Pesë poezi

 

Prozë

Alessandro Baricco, Sindroma Budman

Drini Aidinlli, Miniatura

 

In Memoriam

Gabriel García Márquez, Marionet

etj.

 

Data sheet

pages101
ISBN9216279861521
Shtëpia botueseHelicon
Published year2014
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitRevistë
Grupmosha e leximitmbi 16 vjeç
StatusiI ri