Koncepti i postmodernes View larger

Koncepti i postmodernes

Hans Bertens A-006205

New product

Përshkrim i shkurtër

Ky studim aq i cituar, i botuar edhe në antologji të studimeve postmoderne, trajton postmodernizmin si periudhë dhe si poetikë, duke ndjekur kronologjinë e diskutimit të këtij fenomeni dhe duke analizuar terminologjinë bazike të tij.

More details

6 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OM
ISBN9789951632201

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

More info

Si ndjekës dhe pjesëmarrës në debatet mbi postmodernizmin, Hans Bertens nuk e ka shteruar çështjen e postmodernes, por e ka studiuar me rrënjë. Prandaj, edhe sot, tri dekada pas botimit të parë, kur tashmë librat për postmodernizmin janë aq të shumtë, ky studim, pikëpamjet e të cilit janë zgjeruar në librat e tjerë të të njëjtit autor, ka mbetur referencë e pashmangshme e studiuesve të postmodernizmit.

Data sheet

pages100
ISBN9789951632201
Published year2015
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18-vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiSherif Luzha