MAD Magazine 5, Fjalori Terminologjik per Historine e Arkitektures Shiko më të madhe

MAD Magazine 5, Fjalori Terminologjik per Historine e Arkitektures

A-006425

Libër i ri

996 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Universiteti Polis
ISBN2304-3822

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

24 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Një përpjekje e parë për të sqaruar gjithë ata që mendojnë të hyjnë në fushën e gjerë dhe të mbrekullueshme të arkitekturës, me diskutime, debate qëndrime duke përcaktuar saktë secilin nga termat. Sigurisht që pajisja me figurë e çdo termi krijon një lehtësi në zbërthimin e tij. Ky fjalor është shumë i rëndësishëm edhe për disiplinat e tjera të arkitekturës e inxhinerisë së ndërtimit. Është për t’u vlerësuar edhe kontributi i studentëve të Arkitekturës në Universitetin POLIS, për ilustrimin e këtij fjalori.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe148
ISBN2304-3822
Viti i Botimit2018
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitRevistë
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë