Cizme lekure ne kohe lufte View larger

Cizme lekure ne kohe lufte

Ajkuna Dakli A-005269

New product

134 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Onufri
ISBN9789928313195

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Ka pasur çaste të jetës sime kur kam menduar se këto fjalë kishin heshtur përgjithmonë dhe kjo nuk më ka shkaktuar ndonjë trishtim të madh. Ëndrra për të shkruar nuk ishte e vetmja që kishte humbur në rrokullisjen e viteve e botëve. Nuk e di, pra, ç’më shtyu që pas kaq kohësh e vitesh të ulem e të shkruaj. Më ndoqi mbase magjia e të shkruarit. Ose me kalimin e viteve, kur përjetësia bëhet një fjalë gjithnjë e më e shkurtër, më shtyu ajo ndjenjë që poetja polake Ëisłaëa Szymborska e quan “gëzimi i të shkruarit – hakmarrja e një dore të vdekshme”. Dora që shkruan është vetëm njëra anë e historisë. Ana tjetër janë lexuesi dhe koha.

Por nëse dikush, nëse edhe një numër i vogël lexuesish do ta gjejë veten në këto germa, atëherë mund të them se çdo minutë e harxhuar për të shkruar është një minutë e jetuar mirë.

Ajkuna Dakli

Toronto, 2019

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages144
ISBN9789928313195
Published year2020
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
I ri1