Atlas themelor i astronomise

BAO0506

New product

499 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ALBAS
ISBN9789989108358

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Qëllimi i kësaj vepre është t'i japë lexuesit, nxënësit dhe atij që kohë opa kohe bën konsultime shkencore, një panoramë të tërësishme shkencore, dhe tërheqëse të hapësirës qiellore, me shumë ilustrime të sakta të shoqëruara me shënime të shkurtra për karekteristikat e trupave qiellorë, zbulimi dhe studimi i tyre, si dhe përvetësimi i gjithësisë nga ana e njeriut. Hyrja që lidhet me aspektet e përgjithshme të Universit dhe indeksi i detajuar i termeve e rrisin vlerën praktike e didaktike të këtij botimi të jashtëzakonshëm.

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages96
ISBN9789989108358
Published year2007
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiFlutura Sheshi