Babi i keq View larger

Babi i keq

David Walliams BAT0127

New product

Përshkrim i shkurtër

Novela e dhjetë e David Walliams është historia drithëruese e një babai me të birin në një mision rrëqethës për të ndrequr një gabim dhe ndëshkuar Bigun e ligë. Brenda një viti ka kryesuar të gjitha listat botërore të shitjeve, qoftë të librin për fëmijë, por edhe më tej; mbi 20 milionë kopje, duke u shndërruar në autorin absolut të momentit. Fatmirësisht, tashmë edhe në shqip, për lexuesit e vegjël

More details

479 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botart
ISBN9789928219664

1 400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

More info

Babai i Frenkut është një kampion në garat me makina. Mbreti i pistës, Gilberti i Madh. Por, pasi pëson një aksident që e çon nga hero në zero, Frenku me Gilbertin mbeten pa asgjë... dhe bien në kthetrat e një bosi krimi dhe larove të tij.

Dhe pasi Gilberti flaket në burg, vetëm Frenku mund ti vijë në ndihmë.

“Baballarët kanë lloj-lloj formash dhe përmasash. Ka të shëndoshë e të dobët, të gjatë e të shkurtër. Ka gomarë e seriozë, të zhurmshëm e të heshtur.

Sigurisht, që ka baballarë të mirë

Dhe të këqij”, - David Walliams

Data sheet

Lloji i botimitHardcover
pages448
ISBN9789928219664
Published year2018
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiArtan Miraka
I ri1