Lëkura e shagrenit View larger

Lekura e shagrenit

Honore de Balzak BOM0159

New product

Përshkrim i shkurtër

Botimi i romanit “Lëkura e shagrenit” krijoi bindjen e plotë në të gjitha qarqet letrare, se Balzaku ishte një nga shkrimtarët më të rëndësishëm të letërsisë franceze dhe asaj botërore.

More details

This product is no longer in stock

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OMSCA-1
ISBN978-99927-52-78-5

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

More info

Shtëpia botuese OMSCA-1 nxori në qarkullim romanin “Lëkura e shagrenit”, të klasikut të madh francez Honore de Balzak.

Para se të përfundonte romanin “Lëkura e shagrenit”, Balzaku botoi fragmente të tij në shtypin parisien të asaj kohe, duke nxitur një interes të jashtëzakonshëm te lexuesit, që i parapriu suksesit pas botimit tē librit, sukses që vazhdon deri në ditët tona.

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages272
ISBN978-99927-52-78-5
RedaktoriLoredan Bubani
Published year2018
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveRibotim
PërkthyesiKlio Evangjeli
RomanMotivim&Vetëdije