Reduced price! Po tani nga do t’ia mbash View larger

Po tani nga do t’ia mbash

Hans Falada BAR008

New product

Përshkrim i shkurtër

Fadala është nga të paktët shkrimtarë gjermanë që ka arritur që të përshkruajë me realizëm të thellëd he plasticitet të pashoq vuajtjet dhe gëzimet e njerëzve të thjeshtë, mbërthimin pas traditës, hutimin përballë të jashtëzakonshmes, kokëngjeshjen për të treguar se duan të mbështeten pas të fortëve. Ky roman trajton fatet e shtresës së mesme në kohën e krizës së vitit 1929, pas të ashtuquajturës e premtja e zezë në bursën e Nju Jorkut. Falada e ka lexuesin në Shqipëri pasi vepra e tij është përkthyer mjeshtrisht nga Robert Shvarc para dhe pas viteve ‘90 

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Bargjini
ISBN9789992777095

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

pages391
ISBN9789992777095
Shtëpia botueseBargjini
RedaktoriHilda Basha
Published year2002
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI dytë
PërkthyesiRobert Shvarc