Ne te dy si nje roman

Paola Calvetti BLV0019

New product

Përshkrim i shkurtër

A është e mundur të përjetohen dashuri të tilla në një kohë kur bota gëlon nga interneti dhe celularët? A do të munden Ema dhe Frederiku të ruajnë atë ndjenjë të pastër të rinisë me anë të letërkëmbimit? Letrat e tyre do të përshfaqin një dashuri të pastër, të ndërthurur me një katalog të rrallë titujsh dhe personazhesh, të cilët shërbejnë edhe si një udhëzues i vyer librash për të mos u humbur dhe na mësojnë se dashuria e vërtetë triumfon në çdo kohë

More details

900 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Living
ISBN9789928216069
Viti i botimit2016

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

 Në prag të të pesëdhjetave dhe në epokën e teknologjisë moderne, Ema vendos t’i japë një kthesë jetës së saj, duke hapur një librari që shet vetëm libra dashurie. Shumë shpejt, libraria “Ëndrra dhe Dëshira” do të kthehet në një vendtakim për një sërë personazhesh, të cilët jo rrallë do ta gjejnë veten mes personazheve të kryeveprave më të mëdha kushtuar dashurisë. Falë librarisë, Ema rigjen edhe Frederikun, dashurinë e rinisë së saj. Ai është i martuar dhe jeton në Nju Jork. Dy të dashuruarit bëjnë një pakt: për t’u ndier më pranë, do t’i shkruajnë letra njëri-tjetrit dhe do të takohen vetëm një herë në vit në brigjet e Bretanjës

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages314
ISBN9789928216069
Shtëpia botueseLiving
Viti i botimit2016
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiLindita Çeçja
RomanSagë&Histori