Reduced price! Strukturat sintaksore View larger

Strukturat sintaksore

Noam Chomsky BDI0375

New product

Përshkrim i shkurtër Ky libër është një prej përpjekjeve të para serioze nga ana e një gjuhëtari për të ndërtuar brenda traditës së ndërtimit të teorisë, një teori gjithëpërfshirëse të gjuhës, që mund të kuptohet njësoj siç mund të kuptohet zakonisht nga ekspertët e fushave përkatëse, një teori biologjike a kimike.

More details

502 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria
ISBN97899281030602

540 Lekë

-10%

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Kjo përpjekje nuk është thjesht një riorganizim i të dhënave në një lloj katalogu të ri, as një tjetër filozofi spekuluese në lidhje me natyrën e Njeriut e të Gjuhës, por më fort një shtjellim rigoroz i intuitës sonë për sa i përket gjuhës mbi bazën e një sistemi aksiomatik të hapur, i teoremave derivate prej saj, rezultateve të qarta e të sakta që mund të krahasohen me të dhëna të reja dhe intuita të reja, të gjitha të bazuara dukshëm në një teori të hapur të strukturës së brendshme të gjuhëve.

Data sheet

pages144
ISBN97899281030602
Published year2011
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiBlerta Topalli