Poetika e postmodernizmit View larger

Poetika e postmodernizmit

Linda Hutcheon A-006202

New product

Përshkrim i shkurtër

Poetika e postmodernizmit, për studiuesit është doracak detajizues, për dyshuesit është prekje e plagës se Mesias, ndërsa për ithtarët është Bibël që konsolidon mosbesimin në rrëfime të mëdha.

More details

8 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OM
ISBN9789951632126

1 100 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Poetika e postmodernizmit tashmë është një libër klasik i literaturës teorike, ndërsa Linda Hutcheon mund të quhet kodifikuese e kaosit letrar e kulturor të njohur si postmodernizëm. Shqyrtimi enciklopedik i letërsisë dhe kulturës, identifikimi i risive letrare dhe diskutimi i detajeve të veprave të autorëve si: Vonnegut, Doctoroë, Pynchon, Coover, Rushdie, Eco, Coetzee, Morrison etj., i japin këtij studimi vlerën e një vepre bazike mbi postmodernizmin.

 

 

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages352
ISBN9789951632126
Shtëpia botueseA poetics of postmodernism
RedaktoriAG APOLLONI
Published year2018
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiDEME TOPALLI