Poetika e postmodernizmit Shiko më të madhe

Poetika e postmodernizmit

Linda Hutcheon A-006202

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Poetika e postmodernizmit, për studiuesit është doracak detajizues, për dyshuesit është prekje e plagës se Mesias, ndërsa për ithtarët është Bibël që konsolidon mosbesimin në rrëfime të mëdha.

Më shumë detaje

8 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OM
ISBN9789951632126

1 100 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Poetika e postmodernizmit tashmë është një libër klasik i literaturës teorike, ndërsa Linda Hutcheon mund të quhet kodifikuese e kaosit letrar e kulturor të njohur si postmodernizëm. Shqyrtimi enciklopedik i letërsisë dhe kulturës, identifikimi i risive letrare dhe diskutimi i detajeve të veprave të autorëve si: Vonnegut, Doctoroë, Pynchon, Coover, Rushdie, Eco, Coetzee, Morrison etj., i japin këtij studimi vlerën e një vepre bazike mbi postmodernizmin.

 

 

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe352
ISBN9789951632126
Titulli origjinalA poetics of postmodernism
RedaktoriAG APOLLONI
Viti i Botimit2018
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiDEME TOPALLI