Goethe dhe perceptimi itij në kulturën shqiptare View larger

Goethe dhe perceptimi itij ne kulturen shqiptare

Albulena Blakaj A-006195

New product

Përshkrim i shkurtër

Studimi ‘Goethe dhe receptimi i tij në kulturën shqiptare’ është monografia e vetme që trajton çështjen e receptimit të kryeshkrimtarit gjerman në kulturën dhe letërsinë shqiptare.

More details

97 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OM
ISBN9789951632454
Viti i botimit2017

1 250 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Ky kërkim mbi fenomenin Goethe, i bërë sipas metodës integrale, argumenton interesimin e përkthyesve, studiuesve, shkrimtarëve dhe lexuesve shqiptarë, për veprën kolosale të autorit gjerman, receptimi, adhurimi dhe ndikimi i së cilit në kulturën shqipe vjen bashkë me konsolidimin estetik të saj.

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages422
ISBN9789951632454
Viti i botimit2017
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë