Goethe dhe perceptimi itij në kulturën shqiptare Shiko më të madhe

Goethe dhe perceptimi itij ne kulturen shqiptare

Albulena Blakaj A-006195

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Studimi ‘Goethe dhe receptimi i tij në kulturën shqiptare’ është monografia e vetme që trajton çështjen e receptimit të kryeshkrimtarit gjerman në kulturën dhe letërsinë shqiptare.

Më shumë detaje

6 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OM
ISBN9789951632454

1 250 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Ky kërkim mbi fenomenin Goethe, i bërë sipas metodës integrale, argumenton interesimin e përkthyesve, studiuesve, shkrimtarëve dhe lexuesve shqiptarë, për veprën kolosale të autorit gjerman, receptimi, adhurimi dhe ndikimi i së cilit në kulturën shqipe vjen bashkë me konsolidimin estetik të saj.

Të dhëna

Faqe422
ISBN9789951632454
Viti i Botimit2017
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë