Psikanaliza sot Shiko më të madhe

Psikanaliza sot

Prof. dr. Leonard Prifti BUE234

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky libër i Prof. Priftit është i domosdoshëm për mësuesit, shkollat në tërësi, prindërit dhe studentët e psikologjisë dhe të mësuesisë

Më shumë detaje

Ky libër nuk është më në stok

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UEGEN
ISBN9789994339222

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Më në fund ne kemi një libër psikanalize tonin, pasi deri tani qemë rropatur të sorollateshim në artikuj e studime të veçanta, në shënime e shqyrtime shembujsh, në analiza pa krye e pa fund. Këtë mundësi na e krijoi Prof.dr.Prifti, psikoanalisti i vetëm shqiptar, ish psikolog i burgjeve të vendit tonë. Libri mesa duket është shkruar me një frymë, me pasion psikoanalisti, shoqëruar me shembuj të shumtë. Të duket sikur psikanaliza nuk ka të bëjë dhe aq me psikologjinë dhe pedagogjinë. Sigurisht ata që mendojnë kësisoj gabohen. Psikanaliza dhe edukimi janë dy gjigandë që ecin përkrah njeri-tjetrit. Prandaj dhe ky libër "Psikanaliza sot" i Prof. Priftit është i domosdoshëm për mësuesit, shkollat në tërësi, prindërit dhe studentët e psikologjisë dhe të mësuesisë.

Të dhëna

Faqe316
ISBN9789994339222
Viti i Botimit2015
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Numri i botimeveI parë