Leksione sociologjike

Emile Durkheim PL0107

New product

Përshkrim i shkurtër

Një libër që përmbledh leksionet më të rëndësishme mbi disa prej temave më kyçe që sociologu i madh francez, njëri nga etërit e sociologjisë moderne ka trajtuar në veprat e tij më madhore.

More details

This product is no longer in stock

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Një libër që përmbledh leksionet më të rëndësishme mbi disa prej temave më kyçe që sociologu i madh francez, njëri nga etërit e sociologjisë moderne ka trajtuar në veprat e tij më madhore, duke filluar që nga rregullat e metodës sociologjike, sociologjinë e familjes dhe besimit, solidaritetin social, integrimin e shoqërisë dhe rolin e njerëzve të mëdhenj në histori.