Mihail Strogov

Zhyl Vern A-004685

New product

Përshkrim i shkurtër

Romani, përveç notave epike, ka edhe nuanca romantike midis protagonistit dhe Nadias. Se ç’ndodh me fatin e tyre ju do ta gjeni në faqet e këtij libri.

More details

2 Items

Warning: Last items in stock!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ERIK
ISBN978992812169

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Dinamika e subjektit, skalitja e gjallë e personazheve, vërtetësia e përshkrimit të vendeve ku ndodhin ngjarjet e bëjnë këtë libër një nga kryeveprat e tij. Heroi i këtij romani, Mihail Strogov, personifikon llojin e heroit trim, besnik e të guximshëm të japë edhe jetën. Lufton me pushtuesit tartarë, i kundërpërgjigjet natyrës së egër dhe përballon me forcë ngjarjet më rëngjethëse të kohës.

 

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages222
ISBN978992812169
Published year2011
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiFatmir Dibra