Categories

Specials

 • The prince

  HarperCollins is proud to present its...

  400 Lekë -20% 500 Lekë

List of products by supplier: ERIK

Showing 1 - 30 of 30 items
 • Quick view
  300 Lekë In Stock
 • Quick view
  350 Lekë In Stock

  Librat dhe dija ndriçojnë mendjen tonë. Kujdes! Ky libër sugjerohet të lexohet nga të gjithë fëmijët. E porositni online dhe e gjeni në të gjitha libraritë në Tiranë dhe shumë shpejt në të gjithë Shqipërinë.

  350 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  350 Lekë In Stock

  A keni dashur ndonjëherë të shkoni në një super aventurë me mikun tuaj me të mirë? Dy shokët tanë të zemrës, Bagsi dhe Lola bashkë me mikun e tyre të ri, Etin nisen në një super aventurë me balonë në një ishull të largët plot me rreziqe por edhe me gjëra të bukura.

  350 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  600 Lekë In Stock

  Bileta e lotarisë është një nga romanet më të bukur të Zhyl Vernit. Ai ka skalitur me penën e tij historinë e Gulda Hansenit, norvegjezes së bukur, që pret me padurim lajme nga i fejuari i saj, i cili ndodhet në brigjet e peshkimit të Njufaundlendit.

  600 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  500 Lekë In Stock

  Veprimi zhvillohet në Afrikën e Jugut, ku inxhinieri Mere kryen studimet e kimisë organike në shkëmbinjtë mineral depozitues. Heroi dëshiron të martohet me vajzën e pronarit të tokave zonjushën Alisës, por babai i saj refuzon, sepse pasuria e djaloshit nuk është e mjaftueshme për babain lakmitar. Siprien Merè, i dashuruar me Alisën dhe i nxitur prej saj,...

  500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  100 Lekë In Stock

  Mëso duke njgyrosur. Jepini fëmijëve tuaj të mësojnë të njgyrosin me këtë libër, duke nxitur dhe fantazinë e tyre.

  100 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  400 Lekë Out of stock

  Ky bllok, Ditar, është hartuar për t’u ardhur në ndihmë mësuesve në përgatitjen ditore. Struktura e planifikimit ditor është bazuar në kurrikulën e re me bazë kompetencat, sipas udhëzimeve të Agjencisë së Sigurimit të Cilësisë, në Arsimin Parauniversitar të Ministrisë së Arsimit dhe Sportit.

  400 Lekë
  Add to cart More
  Out of stock
 • Quick view
  500 Lekë In Stock

  500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  500 Lekë In Stock
 • Quick view
  400 Lekë Out of stock

  “Emili dhe detektivët” Ngjarjet e këtij romani janë realizuar në dy plane, në marrëdhëniet e prindërve me fëmijët dhe nga ana tjetër e fëmijëve me njëri-tjetrin në rrethana krejt të rastësishme. Ata krijojnë një organizëm të mirëfilltë institucional ndjekjesh e survejimesh për kapjen e një hajduti të rrezikshëm bankash. Ky libër mbart vlera të...

  400 Lekë
  Add to cart More
  Out of stock
 • Quick view
  100 Lekë In Stock

  100 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  400 Lekë In Stock
 • Quick view
  500 Lekë In Stock

  500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  500 Lekë In Stock

  Romani është shumë i bukur dhe përcjell mjaft mesazhe domethënëse. Lexuesi pëlqen ankthin dhe shpejtësinë se si zhvillohen ngjarjet njëra pas tjetrës dhe mbi të gjitha, ai dëshiron që Konti të dal fitimtar

  500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  200 Lekë Out of stock

  200 Lekë
  Add to cart More
  Out of stock
 • Quick view
  500 Lekë In Stock

  I gjithë Parisi tallet dhe torturon Kuazimodon, Kurrizon, i cili jeton midis zgavrave prej guri, në majat e Katedrales së madhe. Asnjeri nuk mendon se ai ka ndjenja dhe emocione njerëzore. Por Kuazimodo, për çudinë e të gjithëve, do të tregojë se ai ka në vetvete dashuri të pafund dhe besnikëri, të cilat shpalosen në këtë histori dramatike dhe të...

  500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  200 Lekë In Stock
 • Quick view
  800 Lekë Out of stock

  Erdhi përsëri tek ju, me romanin “Lady D.”, - Ambra Hysa, autorja e librit “Dashuri në kohë Koronavirusi”.  Tashmë, me “Lady D.”, një roman mjaft interesant,  Ambra ka ngjitur bindshëm shkallët e krijimtarisë  letrare, duke u afirmuar si një shkrimtare e re, e talentuar. Fantazia krijuese, e përdorur që në titullin  e librit, përshkon gjithë romanin,...

  800 Lekë
  Add to cart More
  Out of stock
 • Quick view
  500 Lekë In Stock

  Ky libër nuk është tërësisht libër shkencor (ai është edhe i tillë), nuk është vetëm roman i mirëfilltë, nuk është vetëm thjesht një ese; ai është një libër i veçantë dhe i vlefshëm për cilindo që ka kuriozitetin të hyjë pa shumë përgatitje, poe edhe pa shumë mundim, në botën magjepsëse intelektuale të Ajnshtajnin.

  500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  500 Lekë In Stock

  Romani, përveç notave epike, ka edhe nuanca romantike midis protagonistit dhe Nadias. Se ç’ndodh me fatin e tyre ju do ta gjeni në faqet e këtij libri.

  500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  500 Lekë Out of stock

  Ajo është e hijshme joshëse, e zgjuar. Ai i bukur, sensual dhe pak misterioz. Takohen rastësisht... Afrohen me njëri-tjetrin deri në çmenduri...Më pas, një largim i beftë, një sekret i pathënë, një zjarr që përvëlon ende në ftohtësinë e krijuar... Çfarë ndodhi me ta? Asgjë dhe gjithçka.

  500 Lekë
  Add to cart More
  Out of stock
 • Quick view
  100 Lekë In Stock

  100 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  500 Lekë In Stock

  Wellsi i përdori njohuritë e shkencës dhe gjeninë e tij imagjinuese për të krijuar ''fantazitë e tij shkencore''. Ai është kudo - dhe asgjëkund. Një fshat i qetë, një stuhi bore e furishme, një i huaj misterioz...... Së fundi, i takon një njeriu për ta zgjidhur këtë mister dhe t’i japë fund kësaj katrahure, për të zbuluar identitetin e Njeriut të...

  500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  300 Lekë In Stock
 • Quick view
  290 Lekë In Stock

  290 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  500 Lekë In Stock

  500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  500 Lekë In Stock

   “Si ta mësojë Peshku Abetaren” është një nga librat më të bukur me vjersha për fëmijët nga parashkollori deri në klasën e gjashtë. Aty ata do të gjejnë veten me larminë e tematikave të vjershave dhe thjeshtësisë së ndërtimit të tyre. Poezitë për fëmijë të dr. Moikom Zeqos, para së gjithash lidhen me simbole kryesore të botës, të natyrës dhe të edukimit....

  500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  400 Lekë In Stock

  I gjithë Parisi tallet dhe torturon Kuazimodon, Kurrizon, i cili jeton midis zgavrave prej guri, në majat e Katedrales së madhe. Asnjeri nuk mendon se ai ka ndjenja dhe emocione njerëzore. Por Kuazimodo, për çudinë e të gjithëve, do të tregojë se ai ka në vetvete dashuri të pafund dhe besnikëri, të cilat shpalosen në këtë histori dramatike dhe të...

  400 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  400 Lekë In Stock

  Griffin, një i huaj, arrin në konakun lokal të një fshati anglez, tërësisht i mbështjellë me fasha. Si një person jo miqësor, ai mbyllet në dhomën e tij. I dëbuar nga fshatarët dhe duke iu drejtuar një shoku të vjetër për ndihmë, Griffin tregon se ai ka zbuluar se si ta bëjë veten të padukshëm dhe planifikon të përdorë gjendjen e tij për qëllime të pabesa.

  400 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  300 Lekë In Stock

  Janë këngë zemrash të gëzuara, si lule mali, fllad i fushës. Kush iu dëgjoi e s'u rinua nga ju o këngë vogëlushësh?

  300 Lekë
  In Stock
Showing 1 - 30 of 30 items