Cmim i reduktuar! Mihail Strogov Shiko më të madhe

Mihail Strogov

Zhyl Vern A-004685

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Romani, përveç notave epike, ka edhe nuanca romantike midis protagonistit dhe Nadias. Se ç’ndodh me fatin e tyre ju do ta gjeni në faqet e këtij libri.

Më shumë detaje

2 Artikuj

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ERIK
ISBN978992812169

460 Lekë

-8%

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Dinamika e subjektit, skalitja e gjallë e personazheve, vërtetësia e përshkrimit të vendeve ku ndodhin ngjarjet e bëjnë këtë libër një nga kryeveprat e tij. Heroi i këtij romani, Mihail Strogov, personifikon llojin e heroit trim, besnik e të guximshëm të japë edhe jetën. Lufton me pushtuesit tartarë, i kundërpërgjigjet natyrës së egër dhe përballon me forcë ngjarjet më rëngjethëse të kohës.

 

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe222
ISBN978992812169
Viti i Botimit2011
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiFatmir Dibra