Momente jete View larger

Momente jete

Alb.on A-002775

New product

Përshkrim i shkurtër

Romani "Momente jete" eshte një ironi e realitetit socialo-politik në vendin tonë. Ky është një roman me ngjarje të jetuara. Me një kombinimi të tregimeve sa në Shqipëri, sa në Europë, tentohet të zgjohen ndjenjat "rrok", të cilat “flenë” akoma ndoshta në shoqërinë shqiptare.

More details

900 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet M&B
ISBN9789928172334
Viti i botimit2014

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Romani është një art bluz mendimi, por edhe pasion zemrash.Dashuria dhe politika kanë shoqëruar njerëzimin në çdo hap të evolucionit të tij, në çdo epokë, qysh prej lashtësisë. Ajo që mbetet, një nga magjitë e kësaj bote, është dashuria.

Si në politikë, edhe në dashuri, ekzistojnë ndjenja intime, dëshira, mbi të cilat nuk flitet hapur, lehtë... Nëpërmjet një stili interesant të të shkruarit, tentohet të shpërthehen prangat e mentaliteti të kësaj shoqërie, gjithmonë nga një perspektivë qytetare.

Ngjarja zhvillohet në një hapësirë kohore, e cila përfshin korrik 2007 – dhjetor 2012, dhe ka në qendër Albanon, një djalë shqiptar në emigracion, që rreket të orientohet mes lindjes dhe perëndimit, përmes situatave romantike e realiste, duke kërkuar të gjejë dashurinë...

 

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
pages310
ISBN9789928172334
Viti i botimit2014
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë