Reduced price! Ah bir, o bir!... View larger

Ah bir, o bir!...

Howard Spring BD0170

New product

Përshkrim i shkurtër

Historia e Uilliam Eseks, nga një njeri i përulur në një dramaturg dhe novelist të suksesshëm dhe e mikut të tij Dermont O'Riordon, një patriot irlandez i zjarrtë dhe themelues i një prej kompanive të mëdha të mobileve në Londër; dhe djemtë e tyre Oliver Eseks dhe Rori O'Riordon. Këto djem rriten në miqësinë e njëri-tjetrit, por me kalimin e viteve krijohen situata që i ndajnë, ndërkohë që prindërit e tyre kuptojnë, që fatkeqësisht fëmijët nuk bëhen gjithmonë ashtu sic prindërit dëshirojnë.

More details

This product is no longer in stock

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj
ISBN99927-50-95-2

720 Lekë

-10%

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Dhe mbreti, i mpirë dhe i dërrmuar, u ngjit në dhomën lart dhe qau; dhe duke qarë, tha kështu: O biri im, Absalom! O biri im, o biri im, Absalom! Të më kishte marrë mua Zoti në vendin tënd, o Absalom, o bir, biri im! Është një libër i mrekullueshëm që përmbledh historinë e dy familjeve në 50 vjet dhe e arrin kulmin me një tension gjithnjë në rritje. Dennis Wheatley Një roman i traditës klasike Zoti Spring nuk ka shkruar kurrë gjë më të mirë. Është shkruar me një nxehtësi shkretëtire, me një stil më të gjallë se kurrë më parë, ku njëra skenë pason tjetrën me një forcë të jashtëzakonshme. Një libër i njëmendtë, i këndshëm dhe i mirë. A. J. Cronin

Data sheet

pages496
ISBN99927-50-95-2
Published year2005
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
PërkthyesiAmik Kasoruho