Mali i Vogël View larger

Mali i Vogel

Khury ZEN0041

New product

Përshkrim i shkurtër

I shkruar në fazat e para të Luftës Civile Libaneze (1975--1990), Mali i vogël sjell nga perspektiva e tre personazheve: një luftëtar i forcave të bashkuara; një nëpunës civil në gjendje të vështirë; dhe një figurë amorfe, copëza lufte dhe copëza idesh intelektuale. Gjuha e Elias Khoury është poetike dhe thyese teksa ai tregon historinë e Bejrutit, luftë civile, dhe identitetin e shkërmoqur.

3 Items

Warning: Last items in stock!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Zenit

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18-vjeç
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiSulejman Tomçini