Reduced price! Ardhja View larger

Ardhja

Andrej Nikolaidis A-006212

New product

Përshkrim i shkurtër

Romani i Andrej Nikolaidisit, Ardhja, bën një thellim tematik nëpërmjet dimensionit biblik, i cili shfaqet që në titull dhe shtrihet gjithandej në nëntekstin e romanit, në një pjesë të të cilit rrëfehet ati, e në pjesën tjetër i biri i braktisur dhe i çmendur.

More details

10 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OM
ISBN9789951632270

644 Lekë

-8%

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Apokalipsi në të cilin aludohet shpesh gjatë rrëfimit, mund të kuptohet si zbulesë hyjnore dhe si fund i botës së rrejshme, e cila mund të shkatërrohet sapo të zbulohen autorët e krimit, apo sapo të zbulohet e vërteta, e cila, siç thuhet në kapitullin e fundit, duhet t’i thuhet vetëm priftit, sepse nëse bëhet publike, do të jetë shkatërrimtare: “E vërteta është një kometë që bie në Tokë, tallaz që përmbyt brigje, bombë që rrezikon pirgun.

Vetëm një grimë e së vërtetës dhe kjo botë do të bëhet e pamundshme”.

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages136
ISBN9789951632270
Published year2016
Vendodhja e botimitPrishtinë
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiHAJRO ULQINAKU