Libri i pushimeve 4

Ermira Zoto A-002153

New product

Përshkrim i shkurtër

Tani që shkolla po mbaron, ky libër mund të jetë një mik i shkëlqyer përgjatë pushimeve verore për fëmijën tuaj. Krahas lojërave, plazhit dhe aventurave, në këtë tekst fëmijët mund të rrisin imagjinatën, aftësitë dhe mbajnë të gjalla njohurit që janë marrë përgjatë vitit në shkollë. Në tekst ka përralla, lojëra, ushtrime matematike dhe gjuhe për nxënës që kanë mbaruar klasën e katërt.

More details

2 Items

Warning: Last items in stock!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dasara
ISBN9789992799749

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Ky tekst është ndërtuar në përputhje me programet e Ministrisë së Arsimit për ciklin 9-vjeçar, duke u fokusuar tek kurrikula e klasës së pestë. Ai vlen për tu përdorur jo vetëm gjatë verës, por edhe gjatë gjithë vitit të ri shkollor. Libri ka karakter përforcues të njohurive të dhëna këto në formë lojërash.

Lënda mësimore është ndërtuar në mënyrë të tillë që nxënësit nëpërmjet figurave dhe modeleve të gatshme të kuptojë se çfarë duhet të bëjë, por shpeshherë ai do të ketë nevojë edhe për ndihmën e prindërit.

Nxënësit janë të lutur që ti lexojnë në shumicën e rasteve më shumë se një herë kërkesat për ushtrime në mënyrë që ti kuptojnë sa më mirë.

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages64
ISBN9789992799749
Published year2016
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë