Parate kane rendesi – Hyrje ne Ekonomiks View larger

Parate kane rendesi – Hyrje ne Ekonomiks

Barbara Gottfried Hollander A-000474

New product

Përshkrim i shkurtër

Ky libër është edhe një  hyrje në ekonomiks dhe eksploron konceptet bazë të ekonomiksit, nga kërkesa dhe oferta të organizatat e biznesit, huamarrja dhe huadhënia, ligjet e qeverisë, taksat dhe tregtia. Duke i shpjeguar këto shembuj me gjuhë dhe shembuj të thjeshtë, ky libër i ndihmon nxënësit të kontrollojnë të ardhmen e tyre financiare.

More details

999 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

MediaPrint
ISBN9789928080035
Viti i botimit2018

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Paratë kanë rëndësi është pjesë e serisë Tregu global. Vendimet që merrni çdo ditë kanë një ndikim të drejtpërdrejtë në ekonomi, pavarësisht nëse blini një biletë për në koncert, vendosni para në arkën e kursimeve, apo gjeni një punë me kohë të pjesshme. Por, si lidhen këto vendime me panoramën e përgjithshme të sistemit financiar global? Si ndikojnë në jetën tuaj të përditshme ngjarjet globale, si për shembull, kriza ekonomike e viteve të fundit?

Ky libër shpjegon shkaqet e krizës botërore dhe eksploron bazat e investimit, huamarrjes dhe huadhënies, globalizimit, ciklit të aktivitetit  ekonomik, etj.

Libri paraqet grafike,  diagrama dhe shembuj, të cilët i ndihmojnë nxënësit të kuptojnë rolin e tyre në tregun botëror.

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
ISBN9789928080035
RedaktoriDonika Qirici
Viti i botimit2018
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximit7 - 13 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiArtur Hadaj