Fitimtari është i vetëm View larger
Pjesë nga libri

Fitimtari eshte i vetem

Paulo Coelho TO0241

New product

Përshkrim i shkurtër

Me “Fitimtari është i vetëm” autori rikthehet me mesazhin e “11 Minuta” dhe ”Zahiri”, duke na ofruar një roman magjepsës, të mbushur me tensione, pasqyrë e botës ku jetojmë. Shpesh kërkimi i luksit dhe i suksesit me çdo kusht, na ndalon të dëgjojmë atë që na pëshpërit zemra jonë.

More details

58 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Toena
ISBN9789994316373

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Igor Malev ka vetëm një gjë në mendje; ish- gruan e tij Evën. Edhe pse një burrë i pasur, tërheqës, e me një karizmë natyrale, ajo e la për një stilist të famshëm. Një plagë kjo, nga e cila nuk arriti asnjëherë ta merrte veten. Kështu vendosi ta rifitonte. Nën sfondin e Festivalit të Kanës, rrethuar nga luksi dhe teprimet e aristokracisë së re, midis fituesve të garës hedoniste filloi një betejë njëzetekatërorëshe. Fakti që Igori ishte një burrë me një forcë të rrallë e me një inteligjencë mprehëse, nuk do të thotë që ky do të ishte një ribashkim i zakonshëm dhe paqësor, sepse ai i ka bërë vetes premtimin që të shkatërrojë çdo gjë që ndërhyn midis tij dhe së dashurës së tij.

Dhe ai e mban gjithmonë premtimin.

Data sheet

pages400
ISBN9789994316373
Published year2010
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
Përmasat13x20
PërkthyesiNonda Varfi
RomanRomancë&Pasion