Coelho me 3 romanet e fundit ne shqip

Paulo Coelho A-003246

New product

Përshkrim i shkurtër

Ky set vjen për lexuesit që janë përherë të apasionuar për të lexuar çdo gjë të autorit brazilian më të lexuar të kohës sonë: Shtëpia Botuese Toena është kujdesur për këta lexues: Brenda dy vitesh kanë ardhur në shqip romanet: "Dorëshkrimi i gjetur në Akra", "Spiunia dhe Hipi", të përkthyer nga Erion Gjatolli, - të cilat ua rekomandojmë t'i merrni bashkarisht dhe t’i vendosni në bibliotekën që i keni dedikuar Coelhos në shtëpinë tuaj….

More details

104 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Toena

2 160 Lekë

-10%

2 400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Seti me tre libra permban:

Hipi

Duke iu referuar përvojës së tij të pasur jetësore, Paulo Coelho na kthen pas në vite për të përjetuar sërish ëndrrën e një brezi që kërkonte paqe dhe guxonte të sfidonte rendin shoqëror të kohës.Nëse dëshiron të njohësh vetveten, fillo të eksplorosh botën përreth teje.

Spiunia

Paulo Coelho kthehet me portretin e jashtëzakonshëm të një gruaje, një roman aventure dhe formimi, fryt i një pune kërkimore mbi dokumente të pabotuara, por të realizuar me syrin e një narratori, i cili, nga jeta e Mata Harit, sjell një mesazh të ditëve tona, për gratë dhe burrat e sotëm.

Dorëshkrim i gjetur në Akra

Edhe në këtë roman ka plot mistere dhe reflektime të thella për ndjesitë tona, për jetën dhe vdekjen, për qenien njerëzore. Këto nuk i bën kush tjetër kaq briliante sa Coelho.

 

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
StatusiI ri
PërkthyesiErion Gjatolli