Pikëtakim me Jean Cocteau View larger

Piketakim me Jean Cocteau

Luan Rama LUR0007

New product

Përshkrim i shkurtër

Jean Cocteau, ky princ i poezisë ka qenë njëkohësisht poet, piktor, regjisor filmi, dramaturg, pra një artist i gjithanshëm.

More details

10 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Ishte nga avanguardistët e parë të Francës dhe filmat e tij lanë gjurmë në historinë e kinematografisë së Francës, duke u vlerësuar më shumë përtej Atlantikut. Brenda librit janë integruar dhe disa poezi të përkthyera, pikëpamje të tij për artin dramatik, mbi kinemanë, pikturën, monodrama e tij e famshme «Zëri njerëzor» etj. Pjesët e tij dramatike luhen ende dhe sot në teatrot parisiane dhe të botës.

Data sheet

pages266
Shtëpia botueseGlobus R
Published year2009
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri