Në udhëkryqet e kohës, II, korrespondencë: Paris-Tiranë View larger

Ne udhekryqet e kohes, II, korrespondence: Paris-Tirane

Luan Rama LUR0004

New product

Përshkrim i shkurtër

Shkrime të ndryshme publiçistike, të ndara sipas natyrës së tyre dhe një përcaktimi kohor.

More details

14 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Keto shkrime hedhin dritë përgjithësisht mbi marrëdhëniet franko-shqiptare, por dhe më gjerë, shkrime mbi artet pamore, shkrime historike, shkrime mbi personalitete të ndryshme të poezisë, pikturës, letërsisë, artit të kinematografisë apo fotografisë artistike, filozofisë, përshkrime mbi udhëtarët e huaj në Shqipëri, etj.  Një vend zënë gjithashtu dhe shkrime politike, apo shkrime përkujtimore për miq të autorit apo njerëz që kanë lënë gjurmë në historinë shqiptare.

Data sheet

pages428
Shtëpia botueseGlobus R
Published year2009
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri