Shqiperia ne pallat

Valbona Sulçe BD0110

New product

Përshkrim i shkurtër

Ky libër përmban shkrime të përzgjedhura plot sqimë nga gazetarja Valbona Sulçe, me një këndvështrim origjinal, qasje antikonfirmiste dhe qytetare për fenomentet e jetës së përditshme në Shqipëri.

More details

901 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj
ISBN9789994304042
Viti i botimit2015

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Libri “Shqipëria në pallat” vjen si një reflektim i gjatë, jo thjeshtë i gazetares, por edhe i aktivistes dhe shkrimtares.

Rreth librit

Me përgjegjësinë e “transportit të së vërtetës” nga e panjohura në dyert e publikut, Valbona Sulçe ka hapur dritare të rëndësishme debati. Ka ironi për politikën. Ka autoironi për median ku ndjehet ende “në shtëpi”. Megjithatë, Sulçe ja ka dalë të gërshetojë, edhe pse në kohë të ndryshme, modelet nga jeta që ndodh. Thjesht ajo përmes bashkimit në një libër të veçantë me mjaft prej publicistikës së saj, mund të ndjehet disi e qetë, së paku, për atë çfarë ka tentuar të zgjojë. Një libër që tregon se gazetaria që shkon drejt Njeriut nuk ka një kohë të caktuar. Të paktën nuk vdes pa ngjallur të harruarit që kemi lënë në shtratin që u kemi ndërtuar me indiferencën tonë.

Agim Baçi, kritik letrar

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages208
ISBN9789994304042
Shtëpia botueseDudaj
Viti i botimit2015
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë