Shqipëria në pallat Shiko më të madhe

Shqiperia ne pallat

Valbona Sulçe BD0110

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky libër përmban shkrime të përzgjedhura plot sqimë nga gazetarja Valbona Sulçe, me një këndvështrim origjinal, qasje antikonfirmiste dhe qytetare për fenomentet e jetës së përditshme në Shqipëri.

Më shumë detaje

901 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj
ISBN9789994304042

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Libri “Shqipëria në pallat” vjen si një reflektim i gjatë, jo thjeshtë i gazetares, por edhe i aktivistes dhe shkrimtares.

Rreth librit

Me përgjegjësinë e “transportit të së vërtetës” nga e panjohura në dyert e publikut, Valbona Sulçe ka hapur dritare të rëndësishme debati. Ka ironi për politikën. Ka autoironi për median ku ndjehet ende “në shtëpi”. Megjithatë, Sulçe ja ka dalë të gërshetojë, edhe pse në kohë të ndryshme, modelet nga jeta që ndodh. Thjesht ajo përmes bashkimit në një libër të veçantë me mjaft prej publicistikës së saj, mund të ndjehet disi e qetë, së paku, për atë çfarë ka tentuar të zgjojë. Një libër që tregon se gazetaria që shkon drejt Njeriut nuk ka një kohë të caktuar. Të paktën nuk vdes pa ngjallur të harruarit që kemi lënë në shtratin që u kemi ndërtuar me indiferencën tonë.

Agim Baçi, kritik letrar

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe208
ISBN9789994304042
Titulli origjinalDudaj
V. Bot2015
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë