Nderhyrje 2020 View larger

Nderhyrje 2020

Michel Houellebecq SB0201

New product

1109 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Skanderbeg Books
ISBN9789928221711

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

"Ndonëse nuk synoj të jem një “artist i angazhuar”, jam përpjekur që në këto tekste të bind lexuesit për vlefshmërinë e pikëpamjeve të mia, më rrallë për politikën, më shpesh për “tema të ndryshme të shoqërisë”, për letërsinë herë pas here.

Nuk do të ketë vëllim të plotësuar të Ndërhyrje. Nuk premtoj dot se do të resht së menduari, por të paktën nuk do të komunikoj më mendimet dhe opinionet e mia në publik, me përjashtim të urgjencave morale të rëndësishme; për shembull, një ligj për eutanazinë (nuk mendoj se do të ketë tjetër në kohën që më mbetet për të jetuar).

Jam përpjekur t’i klasifikoj “ndërhyrjet” në rend kronologjik, për aq sa mbaja mend datat. Ekzistenca qoftë edhe në dukje e kohës ka qenë gjithmonë acaruese për mua; por është bërë zakon të shihen gjërat në këtë mënyrë. Pra, për këtë herë, e pranoj.

M. H. 

 

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages336
ISBN9789928221711
Published year2023
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitOver 14 years old
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiBlerta Hyska
I ri1