The Italian Job View larger

The Italian Job

Arben Dedja A-008596

New product

Përshkrim i shkurtër

Në këtë vëllim janë përfshirë poezitë shqip që autori i ka shkruar në Itali dhe i ka botuar të përkthyera në italisht (nga ai vetë) në librat “La manutenzione delle maschere” dhe “The Vanishing Twin”, si edhe poezi të tjera botuar në shtypin italian, por ka edhe tekste të pabotuara.

More details

1109 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Onufri
ISBN9789928354754

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

“The Italian Job”: titulli nënkupton një punë të kryer jo nën dritën e diellit, një aferë të pisët, do të thoshim.

Po a nuk është e tillë përderisa autori, që jeton e punon prej vitesh në Itali, netëve të mbarsura me vetminë e mërgimit vazhdon t’i shprehë shqip ndjenjat e tij më të dhimbshme, fjalët e tij më të fshehta? Dhe seç ka këtu një si ironi të hollë. Fat absurd ky i poetit, që rreket të kapërcejë mijëvjeçarin, sistemet shoqërore, gjuhën, ekzistencën e projektuar të një profesioni.

Është mosarritja e gjithë kësaj që përbën ngadhnjim.

Data sheet

pages128
ISBN9789928354754
Published year2022
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
I ri1