Mengjarashja View larger

Mengjarashja

Peter Handke A-000379

New product

Përshkrim i shkurtër

Ajo ishte tridhjetë vjece dhe jetonte në një koloni shtëpish tip bungaloë të ndërtuar në formë tarracash në shpatin jugor të një malësie qendrore, pikërisht mbi tisin prej mjegulle të një qyteti të madh. Kishte ca sy që nganjëherë, edhe kur ajo nuk shikonte kënd, shkëlqenin, pa ndryshuar fytyra e saj në tërësi. Një pasdite të vonë dimri ishte ulur pranë dritës së verdhë që vinte nga jashtë...

996 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Aleph
ISBN9789928449979
Viti i botimit2018

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
pages112
ISBN9789928449979
Viti i botimit2018
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë